• איתור סניף
  • WhatsApp

הטרנד הירוק שישדרג לכם את חדר הרחצה

רוצים לעצב את חללי הבית בעזרת צמחיה? חברת נגב יזמה את הפופ אפ הראשון שיהיה כולו צמחיה, השראה ועיצוב.
 

צמחים ירוקים נחשבים היום לאחד הטרנדים החמים ביותר בעולם העיצוב הבית.איך משלבים אתם נכון ובאילו סוגים כדאי לבחור?

הצבע הירוק הפך בשנים האחרונות לסמל להתחדשות ולצמיחה. הגוון המרענן הזה בולט במיוחד בעיצוב הבית והוא מתחבר לדרך חיים חדשה, דרך של מגורים מינימליסטיים תוך התחשבות בסביבה ושמירה על איכות חיים גבוהה.

סטיילינג בוטני לחדר האמבטיה טוב גם לבריאות וגם לנשמה. הצמחים יוצרים סביבה רעננה ונקייה ומסייעים להפחית תחושות של דכאון. נגיעות הירוק בחדר והאוויר הנקי יאפשרו לנו להפוך את חדר האמבטיה למה שהוא באמת צריך להיות - מקום שבו אנו מחזירים לעצמנו את כוחותינו ומתכוננים לקראת עוד יום חדש.

לנשום

בשנים האחרונות אנו מבינים יותר ויותר את התפקיד המרכזי שיש לצמחים בשמירה על איכות האוויר שאנו נושמים ולכן מומלץ לשלב צמחים בכל חדרי הבית. מעבר לאקססורי עיצובי נאה - הם סופחים רעלנים שמקורם בחומרי ניקוי וכמובן מעשירים את האוויר בחמצן באמצעות תהליך הפוטוסינתזה. יכולתם של הצמחים לטהר את האוויר הופכת אותם לנחוצים במיוחד בחדר האמבטיה. הם מסייעים לנקות את אוויר החדר באופן טבעי, וכך מאפשרים לנו לנשום עמוק יותר ורגוע יותר.

ניקיון בשיטה הטבעית

גם בחדר הרחצה המאוורר ביותר, מצטברת לחות אשר גורמת להתפתחות של עובש, ואם אין אנו דואגים לשגרת ניקיון קבועה, העובש עלול להזיק לבריאותנו ולחשוף אותנו לזיהומים שונים. משום כך הלחות פחות מטיבה אתנו, בני האדם, אך מצד שני - הצמחים זקוקים לה כדי לחיות. לכן, שילוב של צמחים בחדר האמבטיה הוא פתרון נפלא לשני הצדדים. הצמחים סופגים את הלחות ואנחנו זוכים בחדר רחצה נקי מעובש שמשחרר אותנו מניקיון אובססיבי.

אווירה רגועה

החיים המודרניים עמוסים במטלות, והדרישות התובעניות של שגרת היום-יום יוצרות לחץ נפשי רב. כדי לסייע לנו להתמודד עם העומס הרגשי ולווסת את החושים שלנו, מומלץ להיעזר בצמחים ולשלבם באופן יצירתי גם בחדר האמבטיה. התחושה החיובית שיוצרת סביבה ירוקה כבר הוכחה במסגרת מחקרים רבים, ונמצא כי צמחים טבעיים מסייעים ליצור אווירה של התחדשות. כאשר נמצאים בקרבתנו צמחים, אנחנו רגועים יותר, החשיבה שלנו מתחדדת וגם יכולות הריכוז שלנו מתעצמות.


אז איך מתחילים?

הסביבה הלחה והמוצלת של חדר האמבטיה מספקת הזדמנות נפלאה ליצור אטמוספירה טרופית ושמחה.

כדי להרכיב עיצוב ייחודי זה יש לבחור כמובן בצמחים המתאימים, צמחים שמקורם בדרום מזרח אסיה או במרכז אמריקה.

פוטוס - צמח זה הוא נקודת פתיחה נהדרת לשילוב צמחים בבית. כדי לאפשר לו לשגשג, יש לבחור עבורו כלי רחב יחסית.
שרך בוסטון - צמח זה כבר הפך לבן בית בארץ, והוא יסייע להילחם בעובש שבחדר האמבטיה.
כידונן (לשון החותנת) - הכידונן יסייע לטהר את האוויר וליצור אווירה ממריצה ואנרגטית.
קרן אייל - כפי שמרמז השם, לצמח זה צורה מיוחדת שתוסיף עניין לחדר האמבטיה. הוא רגיש לקור ולמליחות, ועל כן כדאי להשקות אותו במים מסוננים.
אלוקסיה אמזונית - אם התברכתם בחדר רחצה מרווח, תוכלו לשלב בו את הצמח הזה המסייע ליצור מראה ייחודי ויוצא דופן.המבחר הוא בהחלט מרשים, וכל אחד חופשי לבחור את הצמחים בהתאם לטעמו האישי. כדאי גם לקחת בחשבון את כמות האור הטבעי שיש בחדר ואת המקום העומד לרשותכם. תוכלו להתחיל בשניים או שלושה צמחים, ורצוי שתשתלו אותם בכלי חרס הסופגים אף הם את הלחות בחדר. את העציצים הגדולים יחסית כדאי למקם בפינה על הרצפה, ואילו את הקטנים ניתן להציב על גבי מדף גבוה, סמוך לחלון. אם בחרתם בצמח שאוהב לחות במיוחד, ניתן למקם אותו ממש בתוך המקלחון.

הטיפים לכתבה באדיבות מעצבת הפנים והבלוגרית לירון גונן מסטודיו מיס גרות, שתגיע לפופ-אפ ייחודי בסניף הקונספט שלנו במהלך חודש אוגוסט.

צילום: שירן כרמל