• איתור סניף
 • WhatsApp

איך לעצב מרפסת מושלמת?

אנו אוהבים מרפסת וזאת עובדה. המרפסת היא מקום המפלט שלנו כשאנו זקוקים למעט אוויר. המרפסת זמינה ומיידית וחשוב לנו להתייחס אליה בהתאם. אספנו עבורכם טיפים ומושגים חשובים למלאכת עיצוב המרפסת שאתם חייבים לדעת.
 

איך מעצבים את המרפסת ונשארים בחיים

גם אם אתם חובבי טבע וגם אם לא, גם אם יש לכם ילדים וגם אם לא, זה כבר די ברור שכל בית צריך מרפסת. המרפסת היא מקום המפלט האולטימטיבי שלנו כשאנחנו חייבים לנשום טיפה אוויר ואין לנו את היכולת לרדת למטה, לצאת החוצה או סתם לקפוץ לים. היא הפתרון הכי זמין, הכי מיידי – ואם מתייחסים אליה כראוי, היא יכולה להוות אתנחתא אמיתית, כזו שתשרה עליכם רוגע ותאפשר לכם לחדש כוחות. אז הנה כמה טיפים איך לגשת למלאכת העיצוב של המרפסת.

הטיפים של מומחי נגב לעיצוב המרפסת:

 • צרו רצף עיצובי שיהווה המשכיות טבעית של הבית:
  בחרו אריחים שמתאימים ללוק שלכם: אלה יכולים להיות אריחים מרוקאים מצוירים, דק, דמוי דק, פרקט גרניט פורצלן, אריחי משושה או אריח הדומה לשאר הריצוף בבית. זכרו שהמרפסת מהווה חלק בלתי נפרד מהבית שלכם ולכן כדאי שהיא תהיה בקו אחד עם יתר האלמנטים העיצוביים של הבית.
 • סכנת החלקה:
  בזמן בחירת הריצוף למרפסת חשוב לזכור שהיא עלולה להוות סכנה בחורף, ולכן כדאי להתקין ריצוף שמונע החלקה: אנטי סליפ בדירוג R10 – המיועד לחדרי רחצה, מרפסות בבתי מגורים ועוד
 • זה המקום להיות פרקטיים:
  מה לעשות, המרפסת היא חלל מועד לפורענות מבחינת ניקיון. בחרו באריחים קלים לניקוי ועמידים לכל תנאי מזג האוויר – רטיבות, שמש קופחת ורוחות. כיום ניתן למצוא אריחי גרניט פורצלן במגוון עיצובים וגימורים, המתאימים לריצוף חוץ:
  חולמים על דק? תוכלו למצוא אריחי פורצלן הנראים ממש כמו עץ. אוהבים בטון? לכו על אריחי פורצלן במראה בטון.

  צ'ק ליסט מרפסת

  וכדי שתצאו למסע הקניות כשאתם באמת מוכנים,
  הכנו לכם צ'ק ליסט עם כל המוצרים לעיצוב המרפסת המושלמת.
  להורדה >

מושגים שכדאי להכיר לפני שאתם משפצים את המרפסת:

 1. אריחי קרמיקה
  אריחים המיועדים לריצוף או לחיפוי קירות. הם מיוצרים באופן מלאכותי, ומצטיינים בהיותם בעלי ספיגה נמוכה, עמידים בפני איכול בחומצה, עמידים יחסית לשחיקה, נוחים לייצור במגוון צבעים וטקסטורות.
 2. אריחי פורצלן
  ייצור אריחי פורצלן מתבצע מחומרי גלם של פורצלן ובחום תנור של 1250- 1200מעלות. בישראל, תודות לעמידות הגבוהה והמחיר הנוח, הפכו אריחי הפורצלן לפופולריים במיוחד, לריצוף וחיפוי פנים וחוץ של בניינים ומבנים. יתרונם העיקרי הוא בפונקציונאליות שלהם וקלות הניקוי שלהם.
 3. ריצוף בטון
  הבטון היה לאחד הטרנדים הלוהטים של עולם עיצוב הבית בשנים האחרונות והוא לא פסח גם על תחום הריצוף והחיפוי. נעשה שימוש באריחים עשויים מבטון, בין אם הם מצוירים ובין אם יציקה של בטון לתבניות גומי, שקובעות את הצורה, הטקסטורה ועוד.
  הבטון מאפשר לנו גם ליצור דוגמאות בתלת-מימד, וזה טרנד חזק בחיפוי קירות.
 4. אנטי-סליפ
  אריח שעומד ברמה מסוימת ע"י מכון התקנים ונגד החלקה. R10 – מיועד לחדרי רחצה, מלבד פינת המקלחת, ומרפסות בבתי מגורים.