• איתור סניף
 • WhatsApp

איך מעצבים את חדר השינה ונשארים בחיים

האווירה בחדר השינה מושפעת מכל כך הרבה דברים – החל מצבע הקירות, הפרקט וכלה במיטה ובחומרים מהם עשויים הסדינים שלכם. לעיתים רבות הרצון העז להפוך את המרחב החשוב הזה לחדר "בית מלוני" מפנק ולהגשים בו את כל הפנטזיות העיצוביות שלנו, מביאה אותנו לכמה מהלכים שגויים במיוחד.

בדיוק בשביל זה אנחנו פה, לתת לכם כמה טיפים קטנים שיעזרו לכם לעצב את חדר השינה המדויק עבורכם.

מושגים שכדאי להכיר כשמעצבים את חדר השינה:

 1. פרקט מעץ מלא
  (solid wood)
  מורכב מעץ גושני. הפרקט רגיש להבדלי לחויות, ולכן לא מומלץ לשימוש בארץ.
 2. פרקט מעץ שכבתי
  (תלת שכבתי/ רב שכבתי)
  עמיד יותר, ומומלץ יותר לשימוש בארץ בשל הלחות הגבוהה. הפרקט מגיע ברוחבים ובעוביים שונים, מעצים שונים, כשהשכיח בהם הוא עץ האלון.
 3. פרקט למינציה
  בנוי מחומר הנקרא HDF ועליו הדפסה של מראה עץ. זהו פתרון זול וזמין, שמאוד נפוץ בעולם.
 4. פנלים
  סוגרים מפגש בין הקיר לרצפה בריצופים שונים: ריצוף אריחים, ריצוף פרקט וכו'. בעת התקנת פרקט משאירים מסגרת עדינה של מספר מילימטרים להתפשטות/ התרחבות לפי מזג האוויר. לכן, הפנל הוא הכרחי, כי הוא מסתיר את המרווח.
 5. אריחי קרמיקה
  אריחים המיועדים לריצוף או לחיפוי קירות. הם מיוצרים באופן מלאכותי, מצטיינים בהיותם בעלי ספיגה נמוכה, עמידים בפני איכול בחומצה, עמידים יחסית לשחיקה, נוחים לייצור במגוון צבעים וטקסטורות.
 6. אריחי פורצלן
  ייצור אריחי פורצלן מתבצע מחומרי גלם של פורצלן ובחום תנור של 1250- 1200 מעלות. בישראל, תודות לעמידות הגבוהה והמחיר הנוח, הפכו אריחי הפורצלן לפופולריים במיוחד, לריצוף וחיפוי פנים וחוץ של בניינים ומבנים. יתרונם העיקרי הוא בפונקציונאליות שלהם וקלות הניקוי שלהם.
 7. פוגה (מישק)
  הרווח בין אריחים בעת יישום הריצוף. על פי התקן הישראלי נדרש 3 מ"מ פוגה בין האריחים.
 8. שונות בין אריחים
  השונות עשויה לבוא לידי ביטוי בגווני האריחים ובטקסטורה שלהם. היתרון של השונות הוא בכך שלרוב היא מקנה מראה טבעי ולא מעובד לרצפה. חלק מהאריחים מוגדרים ברמת שונות, כאשר: V2- שונות בינונית, V3- שונות גבוהה, V4- שונות רנדומלית.
 9. רובה
  החומר שמורחים בין האריחים לטובת שתי מטרות: יצירת מראה אחיד בין כל האריחים וכן מניעה של חדירת מים ולכלוך אל מתחת לאריחים ומשם אל הקיר. חשוב למרוח את הרובה על משטח נקי לחלוטין, כדי שהיא תחזיק מעמד לאורך שנים.

  מלבד זאת, ניתן להשתמש ברובה כמוצר עיצובי לכל דבר, לדוגמה כדי להדגיש אריח ניתן להשתמש ברובה מצבע שונה מהאריח.