• איתור סניף
 • WhatsApp

איך משפצים את חדר הרחצה ונשארים בחיים

חדר הרחצה שלנו יכול להיות עוד חדר פונקציונאלי שאנחנו משתמשים בו כדי להוריד מאיתנו את תלאות היום, אבל היי, למה שנסתפק רק בפונקציונאלי?

באמצעות קצת מחשבה, טיפונת השראה וכמה בחירות מוצלחות - נוכל להפוך אותו לחדר מפנק, שרק הכניסה אליו כבר גורמת לנו להרגיש רגועים ונינוחים יותר.

נכון, העובדה שמדובר באחד החדרים הקטנים בבית עלולה להפוך את מלאכת העיצוב לטיפה יותר קשה ומאתגרת, אבל אם תעקבו אחר רשימת הטיפים שהכנו לכם ותימנעו מהמוקשים שעלולים לצוץ בדרך, המלאכה תהפוך לקלה ומהנה הרבה יותר. מבטיחים. מוכנים? יאללה, בואו נתחיל.

מושגים שכדאי להכיר לפני שאתם משפצים את חדר הרחצה:

 1. אינטרפוץמקור השם הוא בגרמנית והוא מתאר מנגנון של ברז שמותקן בתוך הקיר ויש לו ידית אחת ששולטת גם על המים החמים וגם על המים הקרים.
  ברז אינטרפוץ מורכב משלושה חלקים (ידית, צנרת והמנגנון שמחבר ביניהם) ומגיע בשתי צורות:
  אינטרפוץ 3 דרך - מערכת קיר למקלחת בעלת יציאה אחת הכוללת: גוף פנימי + פלטה חיצונית וראש קבוע או מוט קומפלט + נקודת מים או פיית מילוי לאמבטיה.
  אינטרפוץ 4 דרך - מערכת קיר למקלחת בעלת שתי יציאות הכוללת: גוף פנימי + פלטה חיצונית (עם מפלג) וראש קבוע + פיית מילוי בלבד או ראש קבוע + פיית מילוי + מוט קומפלט.
 2. גוף פנימי
  מערכת להתקנה מוקדמת בתוך הקיר מתחת לטיח. הגוף מגיע בשני אופנים עם שתי כניסות ויציאה אחת (3 דרך) או שתי כניסות ושתי יציאות (4 דרך), נמכר בנפרד ממכלול האינטרפוץ בשלב הראשון של הבניה/ השיפוץ. זהו אחד הדברים הראשונים שמתקינים בבית (עוד לפני האריחים).
 3. סיפון
  אביזר אינסטלציה המנקז את המים מהכיור ומונע מעבר של לכלוך ומשקעים למערכת הביוב. הוא מסייע להימנע מסתימות ואף מונע הפצת ריחות רעים. המבנה של הסיפון מזכיר את האות S (לעתים נקרא גם ברך) וכולל כוס לאיסוף המשקעים והפסולת.
 4. אגנית
  פרט בעל חשיבות מעשית ועיצובית בחדרי הרחצה - אגנית למקלחת מונעת החלקה, מונעת נזילות ועוזרת לשמור על הסדר והניקיון של חדר הרחצה.
 5. תעלת ניקוז
  פתרון עיצובי יוקרתי יותר לניקוז במקלחות, אך מלבד היתרון העיצובי מדובר גם בשדרוג פונקציונלי ליכולת הניקוז של המקלחת שלכם. כיום ישנו מבחר של דגמים, שמשתנים באורך ובחומרים שמהם מורכבת תעלת הניקוז. זהו גם פתרון טוב כשיש אריחים גדולים, שלא ניתן לבצע בהם חיתוכים.
 6. אביק (דריכה)
  מתקן זה מחליף את פקק הגומי לאמבטיה שדורות רבים של ישראלים גדל עליו. מדובר במנגנון נסתר שסוגר ופותח פקק נירוסטה בעזרת לחיצה.
 7. אביק דריכה + פיית מילוי
  מחסום הורקה לאמבטיה/ ג'קוזי שבעזרתו אנו סוגרים את פתח הניקוז של האמבטיה. את פיית המילוי מחברים לאינטרפוץ, כך שכאשר פותחים את האינטרפוץ המים ממלאים את האמבטיה מהפתח המצוי על דופן האמבטיה. יש לכך ערך כפול: מראה נקי יותר וגם - הגנה על הילדים, בכך שהחלקים אינם חשופים.
 8. אנטי-סליפ
  אריח שעומד ברמה מסוימת נגד החלקה. נמדד ב-R או ABC, כאשר R10 – מיועד לחדרי רחצה, מלבד פינת המקלחת, מרפסות בבתי מגורים ומסדרונות בבתי-ספר.