המדריך לעיצוב הבית

 • איתור סניף
 • WhatsApp
שיפוץ הבית הוא תהליך ארוך שיצריך מכם הרבה תשומת לב ולא מעט עבודה, אבל זאת ההזדמנות שלכם להתאים את הבית לצרכים שלכם ולעצב אותו לפי טעמכם


רגע לפני שמתחילים

מאיפה מתחילים להגשים את החלום? מכירים את המשפט "סוף מעשה במחשבה תחילה"? אז בדיוק ככה - הבינו מדוע אתם רוצים לשפץ, מה חסר לכם, וגם - מה מפריע לכם, ומהם הצרכים שהשיפוץ נועד לתת עליהם מענה.

בהתאם לאופי השיפוץ, הכישורים האישיים שלכם, הזמן הפנוי שיש לכם להקדיש לפרויקט וכמובן - התקציב, כדאי לבחור את אנשי המקצוע שילוו אתכם כבר בשלב התכנון וגם - במהלך השיפוץ עצמו, החל ממעצב/ת פנים או אדריכל/ית ועד הקבלן והחשמלאי.

עיצוב הבית ב- 3 שלבים

1 השראה - איך תדעו מה הלוק המתאים עבורכם?

זה השלב הכי מהנה של השיפוץ - שלב ההשראה, שבו תאספו רעיונות ודוגמאות שתרצו ליישם בבית שלכם. בזכות האינטרנט, תוכלו לשאוב השראה מכל העולם מבלי לצאת מהבית. אספו כתבות ותמונות שמוצאות חן בעיניכם ושמרו אותן בלוחות ייעודיים (mood board), אותם תוכלו לחלק לפי חללים: סלון, חדר רחצה ועוד. אחרי זמן לא רב בוודאי תמצאו את עצמכם מבולבלים מהשפע הרב, מאינסוף הבתים המעוצבים, והרעיונות שאהבתם.

אז איך תדעו מה מתאים לכם?

בדיוק לשם כך פיתחנו את הלוקים של נגב – חמישה לוקים, שיסייעו לכם לעצב את בית החלומות שלכם.

2 תקציב: איך מאזנים בין פנטזיה למציאות

אין טעם להתעלם מהעניין, בואו נדבר על כסף... מה השיפוץ שבכוונתכם לעשות - האם אתם בונים בית מאפס? משאירים ארבעה קירות חיצוניים ובתוכם בונים את בית החלומות שלכם? או שאולי החלטתם לשפץ רק חללים מסוימים?

פעמים רבות, התשובה לשאלות הללו תלוית תקציב. סביר להניח שלא תצליחו להגשים את כל החלומות בשיפוץ אחד, בהנחה שקבעתם מסגרת כלשהי לתקציב. לכן, ניהול התקציב משול לג'אגלינג של סדרי עדיפויות. מומלץ לצאת לדרך עם הבנה כלשהי מה חשוב לכם יותר ומה פחות, כאשר במהלך השיפוץ עשויים להתעורר רצונות, רעיונות, ולמרבה הצער גם בעיות,
שידרשו ארגון מחדש של סדר העדיפויות.
בהכנת התקציב עליכם לקחת בחשבון שעלות השיפוץ מורכבת ממספר גורמים מרכזיים, בהם: קבלן, ליווי האדריכל/ המעצב ועלות התשתיות והחומרים.

קבלו טיפ מהמומחים שלנו: להשאיר "שוליים" של כ-20% -10% מעבר לתקציב שתכננתם לטובת חריגות, כי בשיפוץ תמיד יש הפתעות.

3 הבחירות. איך יודעים מה לבחור?

אחרי שישבתם שעות על גבי שעות, עברתם על התכניות, הסתכלתם בתמונות וגיבשתם חזון, הגיע הזמן לעבור מדיבורים למעשים ולהתחיל לבצע בחירות קשות. הפרטים הקטנים שמרכיבים שיפוץ מוצלח נשענים על עשרות בחירות קטנות שתצטרכו לעשות, לפעמים די מהר. כל הבחירות האלו צריכות להתחבר יחד ולהשלים את הלוק הכללי של הבית שלכם.

נשמע מסובך? חלקו את המשימה הזו, שנראית בלתי אפשרית, להחלטות יותר ממוקדות וקלות לעיכול:

בחירת ריצוף וחיפויי קיר

 • סוג הריצוף – אריחי פורצלן, פרקט על סוגיו השונים או אבן טבעית. ההחלטה מושפעת ישירות מהחלל המדובר, הלוק אליו התחברתם ואורח החיים ושגרת הניקיון שלכם.
 • חיפויי קירות – עליכם להחליט באילו אזורים בבית אתם רוצים לחפות את הקירות, עד איזה גובה, וכמובן באיזה סגנון. מקובל לכל הפחות לחפות קירות במטבח ובחדר הרחצה, אבל לא רק – ניתן לשים אריחים בקיר של גב המיטה בחדר השינה, בקיר הכניסה לבית או מאחורי שולחן האוכל.
 • סוג הרובה ומרווח הפוגה בין החיפויים. אם המונחים הללו נשמעים לכם כקללות, כדאי שתציצו במילון המונחים שהכנו לכם ונמצא למטה בעמוד

בחירת כלים סניטריים

 • אסלות - המבחר הרב מתחלק לשתי קטגוריות: אסלות מונובלוק, שמורכבות מיחידה אחת ומונחות על הרצפה; ואסלות תלויות, שלרוב יגיעו עם מנגנון הדחה מוסתר. אה, ויש גם בידה! בכל מקרה, אל תשכחו להתאים אותן לצרכים ולתקציב שלכם.
 • מנגנוני הדחה ואביזרי אינסטלציה שונים - גם פה, אם אתם עדיין לא משננים את המונח "אינטרפוץ", כדאי שתציצו במילון המונחים שלנו.
 • אמבטיה או מקלחון – ההחלטה תלויה בעיקר בגודל החדר ובשגרת המקלחת שלכם.
 • כיורים – חישבו מה יהיו השימושים העיקריים בכל כיור ולאיזה חלל הוא מיועד. האם תעדיפו כיור מונח או כיור ששקוע במשטח כלשהו (לרוב שיש)? ואולי בכלל תרצו שני כיורים לחדר הרחצה שלכם או של הילדים.
 • היהלום שבכתר – בחירת הברזים, התכשיטים של הבית. רק זכרו שעליכם להתאים בין הכיור לבין הברז, כדי להבטיח נוחות מקסימלית מעבר ליופי.
 • אם אתם עדיין מבולבלים ומרגישים אבודים בין שפע האפשרויות,
  אתם יותר ממוזמנים לקבוע פגישה עם נציגינו בסניף, שילוו אתכם יד ביד
  ויעזרו לכם לעשות את הבחירות הנכונות בדרך לבית חלומותיכם.